ESTERI TOMULA. Skål och form, 2 delar porslin, Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft.

536737. ESTERI TOMULA. Skål och form, 2 delar porslin, Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft.

Handmålad dekor i form av frukter. Märkt "kommit come. Esteri Tomula".
Skål, diameter 10,2, höjd 5,5 cm.
Form, 13,2 x 13,2 cm.

Bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Form, 13,2 x 13,2 cm.

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 637