536642. DAGBÄDDAR/SOFFOR, 3 delar, ek, "Kock", Yngve Ekström, 1900-talets mitt.
Soffa
Längd ca 205 cm
Bredd 80 cm
Rygghöjd ca 80 cm
Soffa 2
Längd 160 cm
Bredd 80 cm
Rygghöjd ca 80 cm
Bord
Längd 75 cm
Bredd 75 cm
Höjd 67 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Fläckar. Knappar saknas.