SERVISDELAR, 19 stycken, porslin, Kina, 1700-tal.

53651. SERVISDELAR, 19 stycken, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor av blommor i famille rose-färger. 9 djupa tallrikar, 9 mattallrikar, 3 uppläggningsfat.

Flertalet tallrikar med sprickor samt lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 782