BESTICKSERVIS, ca 90 delar, nysilver, modell Svensk spetsig, olika fabrikat, 1900-tal.

536353. BESTICKSERVIS, ca 90 delar, nysilver, modell Svensk spetsig, olika fabrikat, 1900-tal.

Skiftar i utförande, några knivar med rostfria blad, någa delar mer i borstat utförande.
18 bordsskedar, längd 18,5 cm.
6 bordsgafflar, 19 cm.
12 bordsknivar, 21 cm.
14 matsskedar, 21 - 22 cm.
11 matgafflar, 20,5 - 21,5 cm
6 matsknivar, 24 cm.
4 smörgåsgafflar, 15 cm.
1 kniv, 15,5 cm.
14 mindre gafflar, 11,5 cm.
6 kaffeskedar, 11 cm.
3 serveringsskedar, 14,5 - 21,5 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 bordsgafflar, 19 cm.
12 bordsknivar, 21 cm.
14 matsskedar, 21 - 22 cm.
11 matgafflar, 20,5 - 21,5 cm
6 matsknivar, 24 cm.
4 smörgåsgafflar, 15 cm.
1 kniv, 15,5 cm.
14 mindre gafflar, 11,5 cm.
6 kaffeskedar, 11 cm.

Slitage.

Antal besök: 441