536241. PARTI JAKT- och FISKELITTERATUR, ca. 65 delar, merparten på norska, omkring 1900-talets mitt.
Bl.a:
"Handbok för jägare och jagtvänner", T. H. Hahr, 1881.
"Fiskar och fiske i Norden", K. A. Andersson, 1942.
"Sportfiske i Sverige", red./dir. O. Törnblom, 1940.
Slitage, ej fullt genomgångna.