FICKUR, 3 st, större modeller, möjligen för konduktör, bland annat märkta Messaggero samt Elgin,1900-tal.

536097. FICKUR, 3 st, större modeller, möjligen för konduktör, bland annat märkta Messaggero samt Elgin,1900-tal.

Urtavla märkt Messaggero System Roskopf, urverk omärkt, yttre diameter ca 65 mm.
Urtavla omärkt, boett med dekor av tåglok, yttre diameter ca 55 mm.
Urtavla märkt Elgin, boett av silver, dekor av tåglok, diameter ca 55 mm.

Slitage, skador, delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 339