Bordets höjd ca. 68 cm. Längt ca. 89 cm. Bredd ca. 42 cm.
Spegelns höjd ca. 94 cm.
Etikettmärkt Fröseke AB, Nybrofabriken.
Slitage, fuktfläck, repor.