535360. GLASSERVIS, rutslipade, 70 delar, 1900-tal.
12 vinglas, höjd 15 cm.
12 vinglas, höjd 13,5 cm.
12 glas, höjd 13,5 cm.
12 glas, höjd 9 cm.
11 glas, höjd 17 cm.
11 glas, höjd 7,5 cm.
Smärre bruksslitage.
Nagg på ett utav vinglasen fot, höjd 15 cm.