SKOMAKARLAMPOR, 2 st. bl.a. en med HISS, tidigt 1900-tal.

534870. SKOMAKARLAMPOR, 2 st. bl.a. en med HISS, tidigt 1900-tal.

Skomakarlama med hiss och takkopp av porslin, skärm av vit glasmassa, diameter 27 cm, höjd reglerbar ca 80 - 140 cm. Skomakarlampan, fäste i mässing, skärm i vit glasmassa, diameter 20 cm.

Bruksslitage. Märken. Repor. Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 470