Lådorna innehåller fler objekt än de ledtrådarna hänvisar till.
Säljes till förmån för Musikhjälpen
Över 30 miljoner barn kan inte gå i skolan på grund av krig och konflikter. Skolor attackeras och ockuperas varje dag. Samtidigt är det en mänsklig rättighet att gå i grundskola och skolan kan vara skillnaden mellan liv och död. Temat för Musikhjälpen 2016 är därför "Barn i krig har rätt att gå i skolan”.
Musikhjälpen
I år fyller Auktionshuset Kolonn 10 år, som en del i detta kommer vi - under 2016 - att auktionera ut diverse föremål till förmån för olika välgörenhetsprojekt och välgörenhetsorganisationer.
Ej genomgånget. Slitage, skador, lagningar, saknade delar förekommer.
Ångerrätt gäller ej på öppnad låda/bruten förpackning.
Musikhjälpen