534166. BORDSLAMPA OCH SKÅLAR, metall, plast och glas, 1900-talets andra hälft.
2 skålar på fot, Erik Höglund, Boda, signerade, höjd 10 och 10,5 cm
Bordslampa med plastskärm, höjd 49 cm.
Bruksslitage
Elen fungerar vid katalogisering - ingen garanti lämnas på funktion.