KAFFE- OCH TESERVIS, 75 delar, porslin, "Viol", Hackefors, 1900-talets mitt.

533844. KAFFE- OCH TESERVIS, 75 delar, porslin, "Viol", Hackefors, 1900-talets mitt.

16 st kaffekoppar, höjd 6 cm.
16 st kaffefat, diameter 11 cm.
6 st tekoppar, höjd 6,5 cm.
6 st tefat, diameter 14 cm.
16 st, assietter, 15x15 cm.
3 delar kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, höjd 23-10 cm.
1 serveringsfat, diameter 28 cm.
6 st dessertfat, diameter 19,5 cm.
1 st serveringsfat, längd 37, bredd 17 cm.
2 st blomformade fat, diameter 13 cm.
2 st ljusstakar, diameter 14 cm.
1 st ytterfoder, diameter 14, höjd 14 cm.

Bruksslitage, ett kaffefat med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

16 st kaffekoppar, höjd 6 cm.
6 st tekoppar, höjd 6,5 cm.
6 st tefat, diameter 14 cm.
16 st, assietter, 15x15 cm.

Antal besök: 605