GARDINSTÅNG med fästen och knoppar + GARDINKAPPOR, ett par; 1900-tal.
533699. GARDINSTÅNG med fästen och knoppar + GARDINKAPPOR, ett par; 1900-tal.
Gardinstång med knoppar, längd 203 cm.
Gardinstång utan knoppar, diameter 4,5 cm, längd 175 cm.
Gardinstång, guldfärgat trä, fästen höjd 35 cm, 12 ringar.
Gardinlängder, ett par, 115 x 210 cm, linnekretong med blomsterdekor.
En gardinring har defekter.
Förekomst av mindre defekter och slitage.
En gardinring har defekter.