533336. MATSERVIS, porslin, "Hagtorn", 59 delar, Gustavsberg.
13 mattallrikar
13 djupa tallrikar
12 förrättstallrikar
12 assietter
5 uppläggningsfat
2 uppläggningsskålar
Såsskål
Soppterrin med lock.
Bruksslitage
Stort stekfat med kraftiga missfärgningar
Såsskål med invändiga missfärgningar
Enstaka mindre nagg.