MATSERVIS, porslin, "Hagtorn", 59 delar, Gustavsberg.

533336. MATSERVIS, porslin, "Hagtorn", 59 delar, Gustavsberg.

13 mattallrikar
13 djupa tallrikar
12 förrättstallrikar
12 assietter
5 uppläggningsfat
2 uppläggningsskålar
Såsskål
Soppterrin med lock.

Bruksslitage
Stort stekfat med kraftiga missfärgningar
Såsskål med invändiga missfärgningar
Enstaka mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 mattallrikar
13 djupa tallrikar
12 förrättstallrikar
12 assietter
5 uppläggningsfat
2 uppläggningsskålar
Såsskål
Soppterrin med lock.

Bruksslitage
Enstaka mindre nagg.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 747