FIGURIN, stengods, Charlotta ur serien ABC-Flickor, Lisa Larson, Gustavsberg.

533287. FIGURIN, stengods, Charlotta ur serien ABC-Flickor, Lisa Larson, Gustavsberg.

Figurin i brun stengodslera, målad och delvis glaserad. Tillverkad mellan 1958-1973.
Höjd 16 cm.
Märkt Gustavsberg, Charlotta (otydligt)
Etikettmärkt Design Lisa Larson, Gustavsberg Sweden.

Bruksskick.
Krackelerad glasyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 16 cm.

Bruksskick.
Krackelerad glasyr.

Antal besök: 690