KAFFE-/TE- OCH MATSERVIS, 41 delar, "Maria Björnbär", Rosenthal, 1900-tal.

533162. KAFFE-/TE- OCH MATSERVIS, 41 delar, "Maria Björnbär", Rosenthal, 1900-tal.

4 mattallrikar, diameter ca 26 cm.
12 assietter, diameter ca 17 cm.
12 kaffekoppar med fat, höjd ca 6,5 cm.
4 tekoppar med fat, höjd ca 5,5 cm.
5 äggkoppar, höjd ca 6 cm.
2 sockerskålar, höjd ca 12 cm
1 gräddkanna, höjd ca 11 cm.
1 kaffekanna, höjd ca 21 cm.

Smärre bruksslitage. Ett fat till kaffekopp saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

5 äggkoppar, höjd ca 6 cm.
2 sockerskålar, höjd ca 12 cm
1 gräddkanna, höjd ca 11 cm.
1 kaffekanna, höjd ca 21 cm.

Antal besök: 604