LJUSSTAKE, glas + KLUCKFLASKA, glas; båda 1900-tal.

533149. LJUSSTAKE, glas + KLUCKFLASKA, glas; båda 1900-tal.

Ljusstake, fyra ringar, höjd 18,5 cm, signerad T.S., Festivo - Iittala - Finland.
Kluckflaska/karaff, gröntonad, höjd 32 cm.

Bra skick!

Gör en kostnadsfri värdering!

Bra skick!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 581