KANAPÉ, fanerad med jacaranda, 1800-tal.

533126. KANAPÉ, fanerad med jacaranda, 1800-tal.

Gul plyschklädsel, djupstoppade sidor.
Kannelerade ben, avslut med mässingstrissor.
Höjd ca 90 cm. Längd ca 145 cm.
Djup ca 68 cm.

Fanérskada på sargen.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Djup ca 68 cm.

Fanérskada på sargen.
Bruksslitage.

Antal besök: 872