MAX GREGOR CARLSSON. Olja på duk, "Uppställning IV", signerad samt daterad 60, etikett från Liljevalchs Konsthall.
533082. MAX GREGOR CARLSSON. Olja på duk, "Uppställning IV", signerad samt daterad 60, etikett från Liljevalchs Konsthall.
Geometrisk komposition.
52 x 65 cm.
Mått med ram 64 x 77 cm.
A tergo etikett: konstnär Max Gregor Carlsson, Konstverkets titel Uppställning IV.
Etikett: Liljevalchs Konsthall Djurgårdsvägen 60 Stockholm Sweden, P120.
Geometrisk komposition.
52 x 65 cm.
Mått med ram 64 x 77 cm.