TAKARMATUR, alabaster samt koppar, jugend, 1900-tal.

532843. TAKARMATUR, alabaster samt koppar, jugend, 1900-tal.

Takarmatur, proveniens enligt säljaren från Köpenhamns rederi
Takarmatur med fem ljusarmar
Diameter 75, höjd 74 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Takarmatur med fem ljusarmar
Diameter 75, höjd 74 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 616