532486. LANDARNA I PASHA I EGYPTEN, grafik, papper.
litografi, Lands of the Pascha of Egypt, på papper, Geografiska institutet för Bibliografiska institutet i Hildburghausen, med bokstäver och färgplatta, daterad 1855, mått: 30x25cm.