Sjökort Helgasjön 1:25000 Helgasjöns Segelsällskap 1991 82 x 57 cm.
Rulle presentpapper märkt "Husqvarna" bredd 57 cm.
Tapetrullar 3 st, 2 mönster 1960/70-tal.
Dörrplansch/tapet "Vintunnan" 205 x 85 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.