KOPPAR- och MÄSSINGSFÖREMÅL, 8 st, 1800/1900-tal.

532177. KOPPAR- och MÄSSINGSFÖREMÅL, 8 st, 1800/1900-tal.

Skål på smidesställning höjd 50 cm.
3-bent kruka 32 cm.
3-bent kaffekittel 30 cm.
Ett par ljuslampetter 39 cm.
Vas 16,5 cm.
Tändstickshållare 21 cm.
Blåsbälg längd 55 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

3-bent kruka 32 cm.
3-bent kaffekittel 30 cm.
Ett par ljuslampetter 39 cm.
Vas 16,5 cm.
Tändstickshållare 21 cm.
Blåsbälg längd 55 cm.

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 504