Skål på smidesställning höjd 50 cm.
3-bent kruka 32 cm.
3-bent kaffekittel 30 cm.
Ett par ljuslampetter 39 cm.
Vas 16,5 cm.
Tändstickshållare 21 cm.
Blåsbälg längd 55 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Mindre bruksslitage.
3-bent kruka 32 cm.
3-bent kaffekittel 30 cm.
Ett par ljuslampetter 39 cm.
Vas 16,5 cm.
Tändstickshållare 21 cm.
Blåsbälg längd 55 cm.
Mindre bruksslitage.