TALLRIKAR, 2+1 st, porslin, Kina, Jiaqing(1796-1820) resp Kangxi(1662-1722).

532150. TALLRIKAR, 2+1 st, porslin, Kina, Jiaqing(1796-1820) resp Kangxi(1662-1722).

Genombrutet brätte samt dekor i grön emalj resp dekor i underglasyrblått av drake. Diameter 24 cm resp 22 cm.

En tallrik med lagning. Smärre glasyrnagg samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 565