SALT- och PEPPARSTRÖARE, sterling silver, emalj och kristall, BRICKA, nysilver, David Andersen, Norge, 1900-tal.

531947. SALT- och PEPPARSTRÖARE, sterling silver, emalj och kristall, BRICKA, nysilver, David Andersen, Norge, 1900-tal.

Ströare i slipad kristall med emaljerade lock, höjd 4,3 cm. Bricka i nysilver, längd 11 cm.

Bruksslitage, en ströare med nagg på kristallen, emalj med nötning på ett lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 230