SOCKERSKÅL samt GRÄDDKANNA, silver, mästarstämpel B.A, assay I S Lebedkin, Moskva samt SOCKERSKED, silver, Ryssland. 1800/1900-tal.

531538. SOCKERSKÅL samt GRÄDDKANNA, silver, mästarstämpel B.A, assay I S Lebedkin, Moskva samt SOCKERSKED, silver, Ryssland. 1800/1900-tal.

Gräddkanna höjd ca 9 cm.
Sked längd ca 15,5 cm.

Total vikt ca 469 gram.

Slitage, fläckar, stötmärken. Bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gräddkanna höjd ca 9 cm.
Sked längd ca 15,5 cm.

Total vikt ca 469 gram.

Antal besök: 545