RING ÄNGEL HUD KORALL+UTSÄDE PÄRLOR.

531502. RING ÄNGEL HUD KORALL+UTSÄDE PÄRLOR.

Ringen är stickad i 935 silver och är även stämplad. Den är helt förgylld i 585 gult guld. Ringhuvudet bär en handskuren rosenblad av rosa korall, så kallad Angelskin korall. Detta flankeras av två äkta, vita fröpärlor i en mycket vacker lyster och glans.
RG 55 = ringbandets innerdiameter 17,4 mm,
Ringhuvud 15 x 10,5 mm, vikt 2,7 gram.

Mycket gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mycket gott skick.

Inter-Arte
Antal besök: 967