ÅKE HOLM. Bord , vitkalkad ek med skiva i stengods, signerad, 1900-tal.

531178. ÅKE HOLM. Bord , vitkalkad ek med skiva i stengods, signerad, 1900-tal.

Stomme i vitkalkad ek med avsmalnande ben. Abstrakt, skulpturalt motiv i blått och vitt mot mörk fond. 52 x 47,5 cm, höjd 58 cm.

Bruksslitage.

Åke Holm (1900–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Åke Holm (1900–1980)

Antal besök: 1 131