KAFFESERVIS, 38 delar, porslin, Carl Tielsch, 1920/30-tal.

530805. KAFFESERVIS, 38 delar, porslin, Carl Tielsch, 1920/30-tal.

1 kaffekanna, höjd 23 cm
1 mjölkkanna, höjd 13,5 cm
1 sockerskål m. lock, höjd 13,5 cm
12 assietter, diameter 17 cm
12 kaffekoppar m. fat, fatens diameter 14,5 cm
11 moccakoppar m. fat, fatens diameter 10,5 cm.

Slitage. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kaffekanna, höjd 23 cm
1 mjölkkanna, höjd 13,5 cm
12 assietter, diameter 17 cm

Slitage. Nagg.

Antal besök: 1 023