SÄNGBORD, ett par, bonad björk med vita marmorskivor, Nordiska Kompaniet (NK), 1910/20-tal.

530554. SÄNGBORD, ett par, bonad björk med vita marmorskivor, Nordiska Kompaniet (NK), 1910/20-tal.

Skåpdörrar med skurna knoppar, avsmalnade ben, vita toppskivor i marmor. Längd 42,3, bredd 34, höjd 74 cm.

Bruksslitage, repor, märken, smärre nagg på hörn på skivorna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 807