SOFFA, alm, troligen "Åke", IKEA, 1950-tal.

530529. SOFFA, alm, troligen "Åke", IKEA, 1950-tal.

Efter Philip Arctanders Muslingemodell. Tillverkaren okänd, troligen IKEA, men kan även vara annan svensk möbelfabrik.

Rygghöjd ca. 78 cm.
Längd 125 cm.

Senare klädsel, med skador och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd ca. 78 cm.
Längd 125 cm.

Antal besök: 2 422