KUDDAR och KUDDVAR, 10 st, 1900-talets första hälft.
530448. KUDDAR och KUDDVAR, 10 st, 1900-talets första hälft.
Något olika mängd stoppning.
4 st 50 x 45 cm.
3 st 66 x 38 cm.
2 kuddvar 68 x 50 cm.
Kuddvar 90 x 44 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Något olika mängd stoppning.
4 st 50 x 45 cm.
3 st 66 x 38 cm.
2 kuddvar 68 x 50 cm.
Kuddvar 90 x 44 cm.