KNIVAR, 4 st. bl.a. Gurkha samt FÄLLKNIV. 1900-tal.

530159. KNIVAR, 4 st. bl.a. Gurkha samt FÄLLKNIV. 1900-tal.

Kniv, Gurkha, skaft av mörkt trä och vitmetall, bladlängd 14,5., totallängd 25 c.
Knivar, 2 st, skaft av bockfot, bladlängd 9 respektive 14 cm. totallängd 23 cm respektive 26,5 cm.
Fällkniv, längd 11 cm.

Slitage/bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fällkniv, längd 11 cm.

Slitage/bruksslitage.

Antal besök: 570