KOPPARBASE samt lampdelar. 1800-tal.

52997. KOPPARBASE samt lampdelar. 1800-tal.

Kitteln: diameter 65 cm, samt lampstomme, mässing,armljusstake i bleckplåt,lampfot.

Bruksskick. Ljusstaken saknar en ljuspipa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 983