ALVAR AALTO. KARMSTOLAR, ett par, björk, för Artek, stol 45, Finland.

529975. ALVAR AALTO. KARMSTOLAR, ett par, björk, för Artek, stol 45, Finland.

Stol 45, björk, armlän i rotting, sadelgjord.
Höjd 81 cm.
Sitthöjd ca 42 cm.

Skador på rotting, färgbortfall, bruksslitage.

Alvar Aalto (1898–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 81 cm.
Sitthöjd ca 42 cm.

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besök: 5 896