52965. KERAMIKFÖREMÅL, Limoges, Grimwades, Rosenthal, Max Roesler A.G, 1900-tal.
Jardinär, Max Roesler A.G., Rodach(Bavaria), Tyskland.
Kaffekoppar med fat, Limoges, märkta Nordiska Kompaniet.
Lockskålar, 2 st, porslin, Rosenthal
Kanna med tennlock, Grimwades mm.
Parvaser lagningar och skador. 2 koppar med nitlagning. Kanna med trasig knopp på lock.