SKULPTUR, trä, häst, Indien, 18/1900-tal.

529094. SKULPTUR, trä, häst, Indien, 18/1900-tal.

Snidat och skuret trä med spår av originalmålning.
Längd 46 cm, höjd 46,5 cm.

Bruksslitage, patina, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 46 cm, höjd 46,5 cm.

Antal besök: 1 150