PIGTITTARE, 1800-andra hälft.

PIGTITTARE, 1800-andra hälft.
528588. PIGTITTARE, 1800-andra hälft.

Fanerad med björk. Svarvad dekor. Krön med skuren dekor av blommor och bladverk. Tre lådor. Längd 50. Bredd 27. Höjd 76 cm.

Slitage. Repor och märken. Krön med avslag. Mindre torrsprickor. En lös knopp till låda.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 887