FLAKONGER, LOCKASKAR, 9 delar, slipat glas, 1800/1900-tal.

528235. FLAKONGER, LOCKASKAR, 9 delar, slipat glas, 1800/1900-tal.

5 flakonger höjd 12 till 19 cm.
2 lockaskar höjd 4,5 cm.
Vas och burk med lock höjd 8 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

En eller två proppar troligen ej original, två proppar med skador, några få mikroskopiska nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 lockaskar höjd 4,5 cm.

Antal besök: 563