BAJONETT, Weyersberg Kirschbaum & Co Solinge, Argentina, 1800-talets slut.

527539. BAJONETT, Weyersberg Kirschbaum & Co Solinge, Argentina, 1800-talets slut.

Bajonett/knivbajonett med mässingshandtag och svärtad stålbalja.
Längd 53,5 cm.
Märkt Weyersberg Kirschbaum & Co Solingen.
Balja märkt B8834.

Bruksskick.
Stämpel delvis raderad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 53,5 cm.
Balja märkt B8834.

Bruksskick.
Stämpel delvis raderad.

Antal besök: 997