Från fotografitävling. Signatur "Pewe"
Uppklistrade på kartong.
40 x 30 cm
"Inryckning I 17", Klass F och E
Befälets vakande skugga faller över kaserngården då han kontrollerar ködisciplinen
"Inryckning I 17", Klass: F och E
Beskrivande text på baksida:
Den långa vägen över kaserngården med säcken från persedelförrådet
Beskrivande text på baksida:
En stunds stilla eftertanke efter den första dagen i lumpen
Beskrivande text på baksida:
Namnbrickan skall med i alla lägen, även under läkarbesöket
Beskrivande text på baksida:
Rättning i ledet! Nybakade soldater lär sig stå på led
"Koncentration och balans", Klass: E
Beskrivande text på baksida:
Patrik Sörling, dansare på stora teatern i Göteborg
Vårsolen, Klass: E
Vårsolen värmer staden, det måste man ta tillvara, oavsett om man har en balkong eller ej
Stig Trenters romanhjälte Harry Friberg befinner sig i Göteborg, Klass: E
Beskrivande text på baksida:
"Jag stod uppe vid skansen kronan och väntade i stormen".
Smärre slitage, några repor samt tejprester. En med rinnning.
Uppklistrade på kartong.
40 x 30 cm
Beskrivande text på baksida:
Beskrivande text på baksida:
Beskrivande text på baksida:
Beskrivande text på baksida:
Beskrivande text på baksida:
Vårsolen, Klass: E
Beskrivande text på baksida: