8 djupa tallrikar, 8 mattallrikar, 8 desserttallrikar, 8 kaffekoppar med assietter, 8 tekoppar med assietter, 3 uppläggningsfat, såskanna, mjölkkanna.
Något nagg, krackelering i glasyr.