VAS och SKÅL, keramik, Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby, 1900-talets mitt.

527004. VAS och SKÅL, keramik, Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby, 1900-talets mitt.

Ristad dekor och glaserad dekor. 17,5 cm, skål, längd 17 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 922