SKÅLAR, 3 st, slipat glas, Kosta, 1800/1900-tal.

526597. SKÅLAR, 3 st, slipat glas, Kosta, 1800/1900-tal.

Skål etikettmärkt Kosta diameter 20 cm.
2 skålar på fot höjd 11 och 16 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre nagg.

Antal besök: 525