SKÅL och FAT, slipat glas, 1900-talets andra hälft.

526589. SKÅL och FAT, slipat glas, 1900-talets andra hälft.

Oval skål längd 28 cm.
Ovalt fat längd 31 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Mikroskopiska nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Oval skål längd 28 cm.
Ovalt fat längd 31 cm.

Mikroskopiska nagg.

Antal besök: 369