BÅLSKÅL, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal.

525449. BÅLSKÅL, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal.

Polykrom dekor i emaljfärger av figurscener samt blommor. Diameter 34 cm.

Slitage samt smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage samt smärre nagg.

Antal besök: 572