525435. SERVISDELAR, 8 st, flintgods, "Kryss", Helmer Ringström, Gefle Porslinsfabrik, 1950/60-tal.
4 st tallrikar, diameter 23,5 cm.
4 st djupa tallrikar, diameter 19,5 cm.
Bruksslitage, 2 st djupa tallrikar med kantnagg, 1 st flat tallrik med mikronagg.