BYRÅ med STENSKIVA, fanér / intarsia, rokokostil, tidigt 1900-tal.

524993. BYRÅ med STENSKIVA, fanér / intarsia, rokokostil, tidigt 1900-tal.

3-lådig.
Mässingsbeslag.
Intarsia: flöjtspelande ängel.
Höjd 82 cm, bredd 96 cm och djup 53 cm.

Fanérskada och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

3-lådig.
Mässingsbeslag.

Fanérskada och slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 875