PARTI ALLMOGE, 4 delar, spegel, tråg mm, 1800/1900-tal.

524880. PARTI ALLMOGE, 4 delar, spegel, tråg mm, 1800/1900-tal.

Spegel i trä med skuren dekor, bemålad, 51 x 38 cm.
Krus med hänklar, lergods, svart glasyr. Höjd 20 cm, längd 23 cm.
Tråg, bemålat trä. Längd 77 cm, bredd 33 cm, höjd 10 cm.
Skål, svaravat, bemålat trä. Diameter 38 cm, höjd 10 cm.

Slitage. Krus med avslag. Avlagringar.
Spegel glas med fläckar.
Ommålat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Spegel glas med fläckar.
Ommålat.

Antal besök: 341