52432. MATSERVISDELAR, ca 45 delar, flintgods, "Vinranka", Gefle, Arthur Percy.
14 djupa tallrikar, 5 stora tallrikar, 2 förrättstallrikar, 10 assietter, terrin, kanna, såsskål, 2+2+1 uppläggningsfat, skålfat, 2+1 uppläggningsskålar samt 2 fat med hänkel.
Bruksslitage, enstaka nagg.